Hakkımızda

Phillip Portföy Yönetimi A.Ş., 2020 Ekim ayında bireysel ve kolektif portföy yöneticiliği hizmeti vermek üzere kurulmuştur.

 

Phillip Portföy Yönetimi A.Ş’nin kurucusu ve ana ortağı PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.’dir. (https://www.phillipcapital.com.tr/)

 

PhillipCapital Türkiye’nin de üyesi olduğu Phillip Grubu, 1975 yılında Singapur’da kurulmasının ardından, istikrarlı büyüme stratejisinin sonucu olarak, başta Singapur merkez olmak üzere Hong Kong, Endonezya, Kamboçya, Malezya, Tayland, Vietnam, Hindistan, Çin, Japonya, Dubai, Avusturalya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İngiltere, Fransa ve Türkiye olmak üzere 15 ülkede, 6.000’i aşan çalışanı ve 1,5 Milyar USD’nin üzerinde öz sermayesi ile 1 milyon 250 bin aktif müşterisine finansal hizmetler sunmaktadır

 

 

  1. MİSYON

 

Uluslararası standarttaki kurumsal anlayışımız ile piyasa koşullarındaki gelişmeleri yakından izleyerek, tecrübeli ekibimizle birlikte müşterilerimizin belirledikleri risk ölçütleri doğrultusunda finansal beklentilerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunmak.

 

  1. VİZYON

 

Aktif portföy yönetimi ve risk anlayışıyla portföy yönetimi alanında global çapta hizmet veren Türkiye’nin lider portföy yönetim şirketi olmak.

 

 

 

  1. ORTAKLIK YAPISI

 

Hissedarın Ticaret Unvanı

Pay Tutarı (TL)

Pay Oranı (%)

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.

32.000.000

100,00

TOPLAM

32.000.000

100,00

 

 

  1.